Kontrast i czcionka A A+

en
Przydatne informacje

Zwiedzanie z przewodnikiem

Zwiedzanie z przewodnikiem jest dostępne tylko od poniedziałku do piątku dla grup zorganizowanych/szkolnych powyżej 10 osób, wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji miejsc za pośrednictwem e-maila: info@kopieckosciuszki.pl.

Maksymalna liczba osób w grupie: 25

Sprawdź cennik biletów

 

Dlaczego warto zwiedzić Kopiec Kościuszki z przewodnikiem? 

Czy wiesz, że Kopiec Kościuszki w Krakowie to pierwszy pomnik na świecie wzniesiony ku czci Tadeusza Kościuszki? A może wiesz dlaczego powstał właśnie na wzgórzu Sikornik i ma formę kopca? Jak wiele wiesz o Tadeuszu Kościuszce? Jeśli chcesz go naprawdę dobrze poznać, skorzystaj ze zwiedzania z przewodnikiem. 

O Kościuszce każdy z nas słyszał, ale nie każdy wie jak wyjątkowym był człowiekiem. Nietuzinkowe życie generała Kościuszki poznasz dzięki wystawie „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny” dostępnej na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Ta nowoczesna, interaktywna i multimedialna ekspozycja przedstawia w ciekawy sposób losy naszego bohatera, od czasów jego dzieciństwa, aż do śmierci w Solurze. Na wystawie dowiesz się, gdzie uczył się młody Tadeusz, w jakie ideały wierzył, zobaczysz jego dokonania podczas wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Co sprawiło, że został naczelnikiem insurekcji?

To wszystko i wiele więcej opowiemy Ci podczas oprowadzania po wystawie, tak, abyś mógł lepiej poznać człowieka, którego filozofia życia znacznie wyprzedzała czasy, w których żył. Chcemy, abyś po zwiedzeniu wystawy potrafił odpowiedzieć na pytania: czy i dlaczego Kościuszko to bohater wciąż potrzebny?

Dla najmłodszych turystów przygotowaliśmy specjalną ścieżkę dziecięcą, która pozwala poznać Tadeusza za pomocą interaktywnych i angażujących uwagę dzieci elementów, takich jak gry, labirynty, kartki pocztowe, tablice do rysowania.

W drodze na Kopiec nasi przewodnicy zapoznają Cię również z historią jego budowy oraz tajemnicami  austriackich fortyfikacji okalających Kopiec. Zwieńczeniem będzie wejście na 34 – metrowy Kopiec oraz spojrzenie na wspaniałą panoramę Krakowa.

Po zejściu z Kopca zapraszamy na pyszną kawę, lody i desery dostępne w naszej kawiarni. Przy wyjściu z terenu Kopca, już za murem fortecznym, przygotowaliśmy ciekawą atrakcję dla dzieci – kolorowy plac zabaw z wieżą kościuszkowską.

ZOBACZ TEŻ

ico/niepelnosprawni Created with Sketch.
Kopiec bez barier

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

link
W obiektywie

Baza zdjęć i filmów.

link
Organizacja eventów

Oferta wynajmu kompleksu na konferencje, imprezy firmowe.

link