Widoki z Kopca Kościuszki: miasto po zmroku
10 września po raz kolejny będzie można podziwiać wieczorną panoramę Krakowa ze szczytu Kopca Kościuszki. Tego dnia Kopiec i Muzeum Kościuszkowskie będą otwarte dla turystów dłużej niż zwykle. To druga taka akcja specjalna w tym roku, organizowana z myślą o turystach, którzy chcieliby obejrzeć Kraków nocą.
Ze szczytu Kopca Kościuszki można zobaczyć jedną z najpiękniejszych panoram Krakowa, z widokiem na najbardziej charakterystyczne miejsca na starym mieście – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy Rynek Główny. Z Kopca rozciąga się również widok na całą Wyżynę Krakowską, Kotlinę Sandomierską, Pogórze Wielickie, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry.
– Te widoki przyciągają turystów na co dzień. Nie brakuje też takich osób, które chcą zobaczyć równie piękną panoramę nocnego Krakowa czy zachód słońca ze szczytu Kopca Kościuszki. Dlatego kolejny raz zapraszamy na Kopiec po zmroku – mówi Leszek Cierpiałowski, dyrektor biura Komitetu Kopca Kościuszki.
Na co dzień Kopiec Kościuszki jest otwarty do 18.30. W piątek 10 września kasy będą otwarte 2 godziny dłużej – do 20.30, a turyści będą mogli pozostać na Kopcu do 21. W tym czasie będzie również możliwość zwiedzania Muzeum Kościuszkowskiego i multimedialnej wystawy stałej „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny”. Od godziny 18.30 będzie obowiązywać promocyjna cena biletu – wszyscy wejdą na Kopiec i do muzeum na podstawie biletów ulgowych (15 zł).
Oprócz nowoczesnej wystawy, na Kopcu w cenie biletu są dostępne także inne atrakcje, m.in. trasa edukacyjna poświęcona życiu prywatnemu Kościuszki, wystawa figur woskowych, makieta Kopca Kościuszki i ogród kościuszkowski. Teren Kopca to idealne miejsce na rodzinne spacery. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z miniaturą wieży kościuszkowskiej oraz specjalną ścieżkę zwiedzania na wystawie stałej.