Dojazd na Kopiec

Cennik

Wystawy

Wydawnictwa

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Osoby z niepełnosprawnością mogą zwiedzać Kopiec Kościuszki w Krakowie na podstawie biletów ulgowych. Wystarczy mieć przy sobie dokument potwierdzający prawo do korzystania z ulgi – legitymację dokumentującą niepełnosprawność.

Z roku na rok zwiększa się dostępność Kopca Kościuszki dla osób z niepełnosprawnością. Obecnie niemal cały teren Kopca jest przystosowany do ich potrzeb, w tym także zwiedzających Kopiec na wózkach inwalidzkich. Wjazdy bezprogowe, pochylnie, WC oraz windy – m.in. z takich udogodnień mogą korzystać osoby z dysfunkcją ruchową.

Po przybyciu na parking u stóp Kopca Kościuszki, należy się kierować do kasy usytuowanej przy wejściu na wystawę figur woskowych. Po zakupie biletu obsługa kasy kieruje zwiedzającego do specjalnego wejścia dla osób z niepełnosprawnością – furtki, którą można wjechać na Kopiec. Droga na szczyt jest pozbawiona progów, schodów i innych przeszkód, które mogłyby ograniczać dostęp. Można również korzystać z kawiarni oraz tarasu widokowego, który znajduje się tuż obok.

Trwają prace nad udostępnieniem osobom z niepełnosprawnością wystawy kościuszkowskiej. W przyszłości – po zakończeniu budowy nowego Muzeum Kościuszkowskiego – będzie tu funkcjonowała winda, którą będzie można zjechać na wystawę. Ograniczona dostępność – ze względu na lokalizację w zabytkowym obiekcie - jest także na wystawie figur woskowych.

W pełni dostępne są natomiast Bastion V (wystawa: Kościuszko – Rozdział I) oraz Kurtyna I-V (Centrum Wystawienniczo – Konferencyjne im. T. Kościuszki – miejsce wystaw czasowych). Osoby z dysfunkcją ruchową powinny korzystać z wejścia od strony parkingu. Wewnątrz znajdują się przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych winda, platforma oraz ogólnodostępne toalety.

W dniu dzisiejszym Kopiec jest otwarty w godzinach 9:00 do 19:40. ×